Vzorkovník poťahových látok a koží . 

Sedacia súprava Barbora G157

sedačka Barbora G157 , rozmery.

Cena : 3+1+1 : 987 € . Rozmery . Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.

Sedacia súprava Barbora

Sedacia súprava Iveta 2F otoman

sedačka Iveta G136,rozmery

Cena : 685 € .Rrozmery .Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.

Iveta 2F otoman

Sedacia súprava Iveta 3F

sedačka Iveta 3F , rozmery

Cena : 482 € . Kvalitná slovenská sedacia súprava.

Sedacia súprava Iveta 3F

Sedacia súprava Iveta Otoman 2Funkcia Otoman

sedačka Iveta OT 2F OT rozmery

Cena : Sedacia súprava Iveta OT 2F OT , Rozmery .Kvalitná slovenská sedacia súprava.  

Sedacia súprava Iveta OT 2F OT

Sedačka Ivona 3F

Sedačka Ivona 3F , rozmery

Cena : 482 € . Sedačka Ivona 3F , rozmery .Kvalitná slovenská sedacia súprava.  

Sedačka Ivona 3F

Sedacia súprava Linda G132

sedačka Linda G132,rozmery

Cena : sektorové vyskladanie . Sedacia súprava Linda G132,rozmery.Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.  

Sedacia súprava Linda G132

Sedacia súprava Lívia G148

sedačka Lívia G148 , rozmery

Cena : 664 € . Sedacia súprava Lívia G148 , rozmery .Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.

Sedacia súprava Lívia G148

Sedacia súprava Nela G677

Sedacia súprava Nela G677

Cena : sektorové vyskladanie .Sedacia súprava Nela G677 ,rozmery .Sektorová sedacia súprava s polohova- teľnými operadlami a nastaviteľnými podrúčkami. Ergonomické sedenie. Možnosť vyskladania súpravy podľa priania zakazníka. Dvojpohovka aj s funkciou rozťahovania. Kvalitná slovenská sedacia...

Sedacia súprava Nela G677

Sedacia súprava Nina G147

sedačka Nina G147

Cena : 324 € - 2P. Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia .  valitná slovenská sedacia súprava.

Sedacia súprava Nina G147

Sedacia súprava Nina Otoman G146

sedačka Nina Otoman G146

Cena : 983 €. Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia .Kvalitná slovenská sedacia súprava.  

Sedacia súprava Nina Otoman G146

Sedacia súprava Regina G693

sedačka Regina G693

Cena : Sektorové vyskladanie . Moderná sedacia súprava s ozdobným štepovaním. Kostra je konštruovaná z masívneho buku, preglejky a drevotrieskovej dosky, ktorá poskytuje dostatočnú pevnosť a stabilitu. Rozložením trojpohovky získame lôžko na občasné spanie s rozmermi 180 x 140 cm. Na žiadosť...

Sedacia súprava Regina G693

Sedacia súprava Romana Roh G146

sedačka Romana Roh G146

Cena : Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava. 

Sedacia súprava Romana Roh G146

Sedacia súprava Tina G143

Sedacia súprava Tina G143

Cena : 324 € - 2P.  Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.    

Sedacia súprava Tina G143

Sedacia súprava Tina otoman G140

Sedacia súprava Tina otoman G140

Cena : 983 € .Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitná slovenská sedacia súprava.  

Sedacia súprava Tina otoman G140

Vážení zákazníci !

V prípade že vás dizajnovo zaujala ponuka sedačiek v tejto sekcii našej ponuky , dovoľujeme si vám dať do pozornosti , že sú to jedny z najlepších sedačiek aké ponúkame a že v prípade že sa rozhodujete pre viac sedačiek , doporučujeme sa ku týmto sedačkám vrátiť vo vašich úvahách . Doporučejeme vám ich do pozornosti na základe našich dlhoročných skúseností s týmito sedačkami a s týmto výrobcom . Jedná sa o tradičného slovenského výrobcu , ktorý svoju produkciu okrem slovenského trhu umiestňuje aj do Českej republiky , Nemecka a Holandska . Za roky skúseností s týmito sedačkami sa stretávame s kladnými referenciami zo strany našich zákazníkov . Reklamácie typu prepadávajúce sa sedenie či už v dôsledku poruchy nosnej konštrukcie alebo unavenej výplne sedacích matracov sa pri týchto sedačkách prakticky nevyskytujú . V prípade že predsa len dôjde k nejakej reklamácii pri týchto sedačkách , tak je to skutočne len v dôsledku toho, že sa objavila skrytá vada , a nie preto , že výrobca nepoužil spávne výrobné postupy . Sedacie čalúnenie sú tvorené sendvichovaním viacerých vrstiev pre dosiahnutie maximálneho komfortu pri sedení , tak aby bol skľúčený moderný desingn so správnou ergonómiou sedenia .

Vývojové štúdio tejto firmy sa stará o to, aby firemné motto: “PRE LEPŠIE SEDENIE“ sprevádzalo všetky ich výrobky. To je ich hlavnou ideou a cieľom .

Dávame vám ich do pozornosti hlavne preto , že tak ako naši zákazníci tak následne aj my máme s nimi najmenej problémov .Pri týchto sedačkách je zaručené , že vám budú slúžiť spoľahlivo dlhšie ako dva roky počas záruky , a že aj po skončení záruky ešte dlho nebudete musieť uvažovať o kúpe inej sedačky . 

Slovenská tradičná kvalita

Sedačka Lancaster G135 s taburetkou

Cena : 288 € - 2P. Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabilita v PDF.  

Sedačka Lancaster G155 varianta U

Cena : Sektorové vyskladanie .Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabilita v PDF.     

Sedačka Romana klasik G145

Cena : Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabillita v PDF.  

Sedačka Simona G145

Cena : 666 € .Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabilita v PDF.    

Sedačka Vanda G140

Cena : Sektorové vyskladanie . Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabilita v PDF.    

Sedačka Vanda G141

Cena : 302 € bez podrúčiek . Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok.Rozmery a variabilita v PDF.      

Sedačka Viola G158

Cena : 594 € - roh 3P otoman. Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok. Rozmery a variabilita v PDF.    

Sedačka Viola G159

Cena : 594 € - roh 3P otoman. Sedacia zostava klasických tvarov s vyšším operadlom. Masívne drevené nohy. Veľký výber kvalitných poťahových látok alebo koženého prevedenia . Kvalitný slovenský výrobok .  Rozmery a variabilita v PDF.      

 Vzorkovník poťahových  látok a koží .

             

 

                   Pre lepšie sedenie .

 

Čalúnený nábytok v domácnosti
Neexistujú dve rovnaké domácnosti, ktoré by využívali calúnený nábytok rovnakým spôsobom a preto je dôležité všimnút si, ako je nábytok využívaný. Jedná sa o domácnost s detmi, psami, mackami a castými návštevami? V tomto prípade sú molitan a potahy rýchlejšie opotrebované, ako keby šlo o domácnost s jednou osobou, ktorá calúnený nábytok využíva menej. Každý nábytok je ovplyvnený slnecným svetlom a aj akýkolvek materiál s vysokou odolnostou farieb môže vyblednút. Preto by mal byt každý nábytok chránený pred priamym slnecným svetlom. Záclony a podobná ochrana pred slnecným žiarením je hlavne vyžadovaná v zimnom case, ked je slnko nižšie a svieti priamo do domu.
  Ked sedíme alebo ležíme na nábytku, naše telá prichádzajú do blízkeho kontaktu s povrchovou plochou. Pot môže ovplyvnit kožu a látku, a niektoré lieky môžu zvýšit vylucovanie potu a zmenit jeho zloženie. Množstvo rodín sa stravuje v obývacích izbách na pohovkách. Mali by sme sa vyhnút zvyškom potravy na povrchu pohovky, pretože aj malé množstvo tukov môže spustit proces rozkladu. Zvolte si potahy, ktoré sú trvanlivé, s odolnostou voci svetlu, ktoré sa neošúchajú a zabezpecte najlepšiu starostlivost o kožu a látku.
  Pamätajte si horeuvedené skutocnosti a vždy sa presvedcte, že váš calúnený nábytok je správne cistený.


Výplňový materiál
Nozag pružiny a ocelové pružiny sa používajú s výplnou vyrobenou z polyéterovej alebo polyuretánovej peny a vláknitej vaty. Vankúše môžu byt vyplnené penou, granulátom, vatou, perím alebo kombináciou týchto materiálov. Jedna z týchto kombinácií, konkrétne Polydun, môže mat pri použití vo vankúšoch mierne kratšiu životnost ako ostatné typy vankúšovej výplne. Výpln nemusí byt udržiavaná, ale môže byt vysávaná ak je to potrebné. Všetky výplne sa používaním menia, preto otácajte vankúše dookola ak je to možné a nesadajte si vždy na to isté miesto, co umožní výplni usadit sa rovnomernejšie v celej oblasti sedenia a nebude dochádzat k zmene tvaru používaním. Pokial bude výpln vystavená silnému opotrebeniu, napr. spôsobené tažkými ludmi, alebo neustálym používaním v priebehu dna, mala by byt zvolená tvrdšia výpln s dobrou schopnostou pretvárnenia. Požiadajte vášho sprostredkovatela nábytku o radu. Vela volných vankúšov by malo byt potriasaných aby sa predišlo zosunutiu výplne, toto sa vztahuje predovšetkým na perie, ktoré nemá nosnost. Spýtajte sa Vášho dodávatela nábytku na správne zaobchádzanie.
Dávajte pozor pri calúnenom nábytku bez volných vankúšov na to, že pri používaní sa môžu vyskytnút menšie pokrcenia na koži alebo látke.

Nábytkový textil všeobecne
Pri cistení škvrn z potahových látok sa musí postupovat opatrne. Prostriedky na cistenie škvrn môžu byt použité len po prvom skúšaní na menej viditelnom mieste látky. Flakom sa môžeme vyhnút opatrným trením krúživými pohybmi dovnútra smerom k škvrne. Nikdy nepoužívajte prostriedky na cistenie škvrn pokial sa nachádza priamo pod povrchom latexová pena (penová guma). POZOR! Nikdy nepoužívajte roztoky, nakolko tieto môžu rozložit dolný materiál nábytku. Tmavé farby môžu zasiahnut biele látky, pokial sa trú navzájom o seba. Vyhnite sa napríklad kontaktu nových kožených nohavíc s bielou látkovou sedackou alebo tmavej vlnenej sedacky s bielym
oblecením. Ochrana látky textilným protektorom zvýši odolnost látky voci škvrnám.

Nábytkový textil
_ Konfekcná vlna, napr. Joy
Vdaka svojej elasticite, odolným a necistotám odpudivým vlastnostiam je vlna jedným z najlepších materiálov na výroby nábytkového textilu. Napr. okamžite odstránený popol z cigarety zanechá len malú stopu, ktorá môže byt zotretá alebo vybrúsená. Spociatku sa môžu pri vlne na povrchu uvolnit nadbytocné vlákna. Tento „pilling“ však nemá žiaden vplyv na kvalitu.
_ Lan, napr. Estell
Lan je vhodná vdaka svojej odolnosti voci opotrebovaniu zvlášt pre tvrdé calúnenia, na mäkkých calúnených sedadlách sa ale môžu vytvárat pokrcenia, ktoré môžu viest k pretrhnutiu potahovej látky, nakolko vlákna neodolávajú zlomom. Lan je lahko znecistitelný, okamžite odstránený popol z cigarety zanecháva malú dieru v potahu.
_ Bavlna
Bavlna je znacne trvanlivá, ale vytlacené vzory nie sú velmi odolné voci oderu a slnecnému žiareniu. Hrubšie látky ako džínsovina spôsobujú rýchle opotrebenie. Bavlna nie je ideálna pre nábytok vystavený castému slnecnému žiareniu alebo castému používaniu. Špeciálne brúsená bavlna by mala byt použitá len pri nábytku, ktorý je urcený na menej casté používanie. Bavlna ja citlivá na necistoty a mala by byt chránená proti znecisteniu (odpudzovacmi necistôt). Dávajte pozor pri cistení bavlny, nakolko môže dôjst k zmene farieb. Precítajte si inštrukcie ošetrovania pred praním odstránitelných potahov. Pokial nie sú k dispozícii žiadne inštrukcie, látka nemôže byt praná. Velmi málo nábytkových látok odoláva praniu.
_ Syntetické vlákna, napr. Dawson, Gaia, Gibbs a Hunter Polyester, nylon, polypropylén a polyamid sú všeobecne trvanlivé a jednoduché na udržiavanie. Popol z cigarety odstránený okamžite spôsobí zanechanie malej diery v potahu. Nábytkové potahy s vláknami, napr. velúr, zdá sa menia farbu ked nan svetlo svieti z rôznych smerov. To isté sa môže stat ked je vlákno zatlacené dolu. Toto je prirodzené pre tieto látky a nie je to chybou. Vlnený velúr má lepšiu schopnost pretvárnenia ako väcšina syntetických velúrových látok. Zmeny farby sú trikmi
svetla a neovplyvnujú trvanlivost.
_ Mikrovlákna, napr. Melange, Alcantara, Jasminn a Alfatex
Mikrovlákno sa predáva pod rôznymi menami, napr. Melange, Alcantara, Jasminn a Alfatex. Dávajte pozor, aby ste neoslabovali mikrovlákno vystavovaním vlhkým podmienkam a vyhnite sa treniu alebo brúseniu pri cistení škvrn. Látka môže byt vysávaná a ak je to potrebné cistená. Tekutiny ako alkohol, víno, pivo, káva, mlieko a caj môžu byt odstránené použitím absorpcnej kuchynskej papierovej utierky a vycistené jemne mydlovou vodou. Cokoláda a podobné môžu byt odstránené namocením necistoty špongiou ponorenou do jemne mydlovej vody (voda a bezfarebná tekutina na umývanie riadu). Džem alebo sirup môžu byt odstránené lyžicou a potom vycistené teplou vodou. Tráva a rastlinné necistoty sa odstranujú špongiou a teplou vodou, aby sa absorbovala necistota a potom cistenie jemnou mydlovou vodou. Existujú cistiace služby, ktoré ponúkajú špeciálne cistenie nábytkových potahov, ale najprv sa uistite, že sa látka nezmrští.
4
Nábytková koža všeobecne
Koža je prírodným produktom. Je preto celkom prirodzené, že efekty na povrchu pocas života zvierata sa objavujú ako „crty“ na upravenej nábytkovej koži. Vzhlad povrchu kože a jeho charakteristika taktiež závisí od toho, z akej casti zvierata koža pochádza a akým podmienkam bola vystavená.
Brúsenie kože na zabránenie tým najvýraznejším nepravidelnostiam môže znacne zvýšit cenu kože, alebo koža môže byt potiahnutá a zafarbená, co však robí kožu mierne tvrdou a viac podobnú umelej koži, a zároven menej jemnú. Obvykle sa výrobca snaží umiestnit najnápadnejšie nepravidelnosti do zadnej casti alebo na vonkajšiu stranu nábytku. Nepravidelnosti sú preto prirodzené a nejedná sa o chyby, zahrnajú: rezné rany alebo škrabance spôsobené vetvickami, trnmi alebo ostnatým drôtom. Pokial sú takéto rany uzatvorené, nepredstavujú oslabenie kože. Zvrásnenie sa môže odlišovat od zvierata k zvieratu. Tieto zvrásnenia môžu byt vytvorené pri upravovanej koži a zvýraznené ako znak prírodného produktu.
Zápaly spôsobené napríklad hnojivom, plesnou a lišajami môžeme vidiet na množstve zvierat. Tieto znaky na kúsku upravenej kože sú znakom pravej kože v protiklade so syntetickou kožou, ktorá má pravidelnú štruktúru.
Koža môže pochádzat bud z kráv alebo byvolov. Byvol má drsnejšiu štruktúru a pocetnejšie variácie vo výzore. Každá koža by mala byt chránená proti slnecnému žiareniu a vysokým teplotám. Nábytok držte v dostatocnej vzdialenosti od okien smerujúcich na juh a západ, piecok, radiátorov atd. Koža má tendenciu byt menej odolná slnku ako látka, mierne anilínová koža je najnáchylnejšia vplyvom slnecného žiarenia.
Tuk rozkladá kožu rovnakým spôsobom ako rozkladá látku. Vyhnite sa preto zvyškom jedla alebo padaniu omrviniek z potravín s obsahom tuku.
_ By-cast koža, napr. Royal Koža By-cast je koža s vrstvou/filmom na povrchu (polyuretán). Laminácia dáva koži exkluzívny vzhlad a taktiež robí kožu o nieco silnejšou oproti normálnym typom kože. K dalším výhodám patria: vysoká odolnost voci slnecnému žiareniu a excelentne necistotám odpudivý povrch. Budte si však vedomý toho, že povrch je náchylný silným škrabancom napr. od ostrých nechtov, psov/maciek, nožov
a podobných. Takéto škrabance môžu byt odstránené jemným tepelným spracovaním, napr. použitím sušica vlasov.
V súcasnosti je tento typ kože najcastejšie používaný v nábytkárskom a odevnom priemysle – na výrobu topánok, nohavíc a opaskov atd. Starostlivost o kožu kondicionérom na kožu alebo kompletnou koženou sadou pre By-cast.
_ Upravená koža, napr. Montana
Koža s ochranou povrchu – upravená koža – je výborne chránená proti okolitému prostrediu vdaka ochranným vlastnostiam povrchu. Má väcšiu odolnost voci slnecnému žiareniu ako anilínovo-farbené kože a ochrana povrchu pomáha zamedzit vode, necistotám atd. preniknút do povrchu, ktorý môže byt zbrúsený a razený vzorom kvôli zakrytiu chýb kože (tzv. textúrovanie).
Starostlivost o kožu kondicionérom na kožu. Odporúcame aplikovat kondicionér na kožu pred prvým použitím nábytku.
_ Semianilínová koža, napr. Quattro Semianilínová koža má tenšiu povrchovú ochranu ako upravená koža. Povrch má urcitú úroven
ochrany proti externým vplyvom. Semianilínová koža je 100% prírodný produkt s prirodzenou
textúrou, ktorá môže dýchat a mierne sa pocas používania stmavuje.
Starostlivost o kožu kondicionérom na kožu. Odporúcame aplikovat kondicionér na kožu pred prvým
použitím nábytku.
5
_ Anilínová koža, napr. Opal Koža bez povrchovej ochrany – cistá anilínová koža s prirodzenou textúrou – je jemná, znamenitá a pružná. Nie je velmi odolná slnecnému žiareniu a preto by mala byt chránená pred priamym slnecným svetlom. Absorbuje tekutiny a mastnotu napr. z vlasov a spravidla naberá patinu (mierne sa pocas používania stmavuje).  Starostlivost o kožu kondicionérom na kožu. Pre kožu Opal odporúcame aplikovat spray na kožu pred prvým použitím nábytku. Pokial má nábytok patinu, používajte kondicionér na kožu.